Përdoruesi diskutim:KG85

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin KG85. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje KG85! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
KG85, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe KG85! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
Gnome-x-office-presentation.svg 1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
Gnome-image-x-generic.svg 2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
Tools.svg 3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
Gnome-help-browser.svg 4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
Gnome-help-faq.svg 5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
Gnome-system-log-out.svg 6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
Stop hand.svg 7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


--AMMARTIVARI DISKUTO 8 prill 2015 18:10 (CEST)

Vandalizëm[Redakto nëpërmjet kodit]

Tek artikulli Qeveria Rama-Meta ke larguar një seksion të tërë me gjithë referencat përkatëse. Ky është vandalizëm i pastër. Duke u treguar një qasje miqësore dhe duke marrë parasysh se mund të mos e dish se si funskionon Wikipedia të këshilloj që të mos e përsëritësh më veprimin.-- Mr. Pseudo diskuto 29 Janar 2015 14:15 (CET)

Bllokim 1 ditor[Redakto nëpërmjet kodit]

Stampat e mirëmbajtjes nuk duhen larguar. Ato kanë një funksion, që të njoftojnë dhe tregojnë se një artikull i caktuar duhet përmirësuar në një mënyrë të caktuar. Ato nuk largohen pa u plotësuar kushtet. Bllokimi kësaj radhe është vetëm 1 ditor, paçka se në gjykimin tim e meritoje më të gjatë meqë, siç edhe duket më sipër ke vandalizuar edhe më para dhe ke marrë paralajmërimin përkatës. Shpresoj vërtetë që nesër të jesh me konstuktiv në redaktimet që bën. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 17 prill 2015 14:54 (CEST)

Ke larguar sërisht një stampë mirëmbajtjeje këtu. Më shpjegon dot përse i largon stampat? Sot merr një bllokim tjetër të përkohshëm. Sjellja jote është e përsëritur, herës tjetër do të të bllokoj më gjatë, të jemi të qartë.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 14:24 (CEST)
Nuk e kuptoj se pse po me bllokon, pasi e kam krijuar vete kete faqe dhe me thate qe ka lidhje te kuqe, une i hoqa dhe keshtu qe njoftimi nuk duhet te mbetej me. Me duket si pa kuptim. KG85 19 prill 2015 14:31 (CEST)
Artikulli është plot me lidhje të kuqe. Lidhjet e kuqe lihen vetëm për ata artikuj që janë me rëndësi të madhe dhe mund të hapen një një të ardhme fare të afrët - gjë që nuk është rasti jonë këtu në wikin shqip. Tjetër gjë është se stampa nuk mund të largohet nga wikipediani që po punon në të - por ka konsensus, të pakën në wikin anglisht, se mund të largohet nga një wikipedian i tretë apo ai që e vendosi nëse shikon se kushtet që kërkon stampa janë plotësuar. Stampat kanë qëllim mmirëmbajtje, prandaj nuk duhen larguar. Redaktimet e tua nuk janë edhe aq të kqija, vetëm me pak më shumë qetësi... Tjetër gjë që duhet të kesh parasysh, është se mund të krijosh sa faqe të duash, por kur i vendos ato nuk jamë më pronë e jotja dhe nuk mund t'i argosh sipas dëshirës apo tu thuash të tjerëve që të mos ndërhyjnë - këtë ta kesh të qartë, a priori. Theksoj: bllokimi të vjen sepse po bën veprime të përsëritura pavarësisht se jam treguar i duruar me ty dhe të kam lënë kushedi sa paralajmërime.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 15:01 (CEST)

Megjithatë, nëse mendon se 3 ditë janë tepër, mund t'i kërkosh një administratori tjetër të të thotë se çfarë mendon. Unë nuk do ta kisha problem nëse ai ta redukton "dënimin" në 1 ditë.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 15:07 (CEST)

Jep burime[Redakto nëpërmjet kodit]

Unë e di që ka vdekur Gunter Grass, por ti kush shton një info të tillë duhet të japësh edhe burimin - sepse të takon ty që shton infon të japësh edhe referencën përkatëse për pohimin...--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 14:20 (CEST)

Rreth[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk besoj i intereson kujt se si të duket ty apo mua wikipedia. Wiki ka disa norma të cilat është mirë të respektohen. Unë e grisa faqen sepse nuk plotësonte normat e wikit. Faqen mund ta hapësh përsëri kur të duash, por pa përsëritur arsyen për të cilin edhe u gris - që dmth titulli duhet të jetë konçiz. Ty të dukej titull normal ai? Një gjë tjetër: që të mos bllokohesh për një herë të tretë, të lutem ndreqe firmën tënde sa më parë. Firma duhet të plotësojë disa norma, që të ketë një lidhje për tek faqja jote dhe një tjetër për tek faqja e diskutimit. Nëse ke ndonjë pyetje jam i gatshëm të të ndihmojë.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 22 prill 2015 23:04 (CEST)

Titulli është mëse normal, nuk kam dëgjuar për ndonjë kufizim mbi titullin, nëse ka ndonjë të tillë të lutem më informo. Unë e pashë titullin aq të gjatë në Wikipedian Anglisht. Sa për firmën, nuk e kam përdorur më parë, se thjesht fillestar jam, por të paktën deshirën e kam. --KG85Ky është emri im 22 prill 2015 23:12 (CEST)

Ja pra të informova. 1. Titulli jo i pranueshëm. 2. Përmajtje jo enciklopedike. 3. Pa referenca. Punë të mbarë.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 23 prill 2015 00:09 (CEST)