Përdoruesi diskutim:Kolektivi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Kolektivi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Kolektivi!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Kolektivi, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--Λeternus  14 Shkurt 2009 21:00 (CET)

DEBATIK dhe Debatik[Redakto nëpërmjet kodit]

Artikujt edhe pse kan emra te njejte dmth pasi te shkurtohet i pari nuk don te thot se duhet te zhvendosen ose zevendesohen sepse wiki leojon qe ne baze te shkronjave te medha dhe te vogla te shkruhen edhe artikuj me emra te njejte. Pastaj ne kuptim DEBATIK dhe Debatik dallojne keshtu qe nuk ka perse te zhvendoset ose zevendesohet njera ose tjera.
Se fundi, kur zhvendos ndonje artikull mos i fshi permbajtjen se ashtu jau shuan punen e tjerve, por kerko qe kjo te behet nga ndonje redaktues me pervoj ose nga ndonje administrues. Puntori 18 Shkurt 2009 15:28 (CET)