Përmendoret e viteve 1914 - 15 - 16 17

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përmendoret e viteve 1914 - 15 - 16 17
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Jashanicë, Leposaviq, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02 - 963/66
Nr. i referencës 2868

Përmendoret e viteve 1914 - 15 - 16 17 është një monument i trashëgimisë kulturore në Jashanicë, Leposaviq, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 02 - 963/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]