Palau-solità i Plegamans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palau-solità i Plegamans
Komunë
Stema_figuraBandera de Palau-solità i Plegamans.svg
Vendndodhja
Palau-solità i Plegamans is located in Spanjë
Palau-solità i Plegamans
Palau-solità i Plegamans

Koordinatat: 41°34′48″V 2°10′52″L / 41.58000°V 2.18111°L / 41.58000; 2.18111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Teresa Padrós Casañas (PSC)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.06 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 14070 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palauenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8184
Koordinatat 41° 34′ 48″ Veri

2° 10′ 52″ Lindje

Faqja Zyrtare www.palauplegamans.cat


Palau-solità i Plegamans është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Palau-solità i Plegamans ka 14070 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]