Pals

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pals
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Pals.svg
Vendndodhja
Pals is located in Spanjë
Pals
Pals

Koordinatat: 41°58′18″V 3°9′0″L / 41.97167°V 3.15000°L / 41.97167; 3.15000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Sílvia Monar (ERC)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.81 km2
Lartësia 55 m (m.n.d.)
Popullsia 2799 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palsencs/Palsenques
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17124
Koordinatat 41° 58′ 18″ Veri

3° 9′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.pals.cat


Pals është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Pals ka 2799 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]