Panayiotis Demetriou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Panayiotis Demetriou ( lindur më 6 maj 1939Strongylo ), deputet në Parlamentin e Bashkimit Evropian, pokitikan qipriot nga Qiproja.

Panayiotisi i takon partisë qiprote Dimokratikos Synagermos (DISY). Nga viti 1957 deri më 1959 mori mësime në Akademinë Pedagogjike Qipriote[1] dhe nga 1965 deri më 196 mori mësime për srudimin e drejtësis (Barrister-at-Law). Nga viti 1970 filloj të punojë si avokat. Është shpërbylyer me emërtimin Kalors Legjionit të Nderit të Republikës Franceze.

Dëftime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Akademi në kuptimin shkollë e artit. Ngjajshëm me shkollën Normalja pas luftës së dytë botërore në Kosovë

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]