Jump to content

Pano Tase

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pano Tase (Lëshicë, 16 korrik 1903 - Tiranë, 5 mars 1978) ka qenë studjues folklori dhe i etnologjisë si dhe bashkëthemelues i leksikografisë dialektore së bashku me Dom Nikollë Gazullin.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Pepa, Simon (1999). "Kontributi i Klerit Katolik në Leksikografinë Shqiptare". Arkivuar nga origjinali më 19 shkurt 2020. Marrë më 4 qershor 2020. {{cite journal}}: Burimi journal ka nevojë për |journal= (Ndihmë!)