Paris Hilton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Paris Hilton (2005)

Paris Whitney Hilton lindi më 1981New York City, New York, ShBA. Është një këngtare dhe aktore amerikane.