Partneriteti lindor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Partneriteti lindor

Partneriteti lindor është një marrëveshje asocimi që Bashkimi Evropian ka përfunduar me Armenia, Azerbajxhani, Gjeorgjia, Moldavia, Ukraina dhe Bjellorusia. Samiti u themelua më 7 maj 2009, në Pragë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Eastern Partnership – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale