Pasionet e Fshehta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informacione mbi serialin
Titulli shqip: Pasionet e Fshehta
Titulli origjinal: Pasión de Gavilanes
Shteti i prodhimit: Kolumbia
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2003-2004
Kohëzgjatja e një episode: rreth 42-45 minuta. minuta
Episode: 188 epizoda
Gjuha origjinale: Spanjisht
Intro: Héctor Cardona Jr.
Studio / Prodhuesi(t): Telemundo
Caracol Televisión
Krijuesi(t): Julio Jimenez
Zhanri: Telenovelë
Transmetimi i parë në TV: 21 tetor 2003 – 14 shtator 2004
Interpretojnë

Pasionet e Fshehta (Spanjisht: Pasión de Gavilanes) është një telenovelë kolumbiane e cila zgjati nga viti 2003 deri më 2004 me 188 epizoda. Shkruar nga Julio Jimenez, ajo është prodhuar nga RTI Colombia në bashkëpunim me rrjetin Telemundo dhe me pjesëmarrjen e kompanisë Caracol Televisión.[1][2] Seriali është e bazuar në telenovelën Las aguas mansas në vitin 1994, shkruar gjithashtu nga Jiménez dhe prodhuar nga RTI.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në këtë histori dramatike tre vëllezër në një shteg hakmarrjeje i bëjnë ata të hasin tre motra të cilat mund të jenë arsyeja për atë që kërkojnë. Shfaqja është në të vërtetë për tre vëllezër që duan të marrin hak për vdekjen e motrës së tyre më të vogël. Motra e tyre më e vogël ra në dashuri me një burrë shumë të pasur. Por ndodh kështu që ky plak tashmë është martuar dhe ka tre vajza bukuroshe. Motra e tyre mësoi për identitetin e vërtetë të burrit, por ishte shumë vonë. Ajo ishte shtatzënë. Plaku i pasur vdiq. Ajo nuk mund ta marrë atë dhe vendosi të vriste veten.

Këtu fillon historia e vërtetë. Vëllezërit vendosën të veprojnë si marangozë si familja e të pasurit pasi kishin nevojë për ndihmë për të bërë një shtëpi të re që së shpejti do të martohet vajza, Norma. Kjo ishte thjesht një maskim i thjeshtë për të hyrë në territor. Qëllimi i tyre i vërtetë ishte që vajzat të binin në dashuri për ta dhe më pas t’i lëndonin në fund. Ky ishte plani, por ato papritur ranë në dashuri edhe për vajzat.

Problemi lind kur vajzat dinin për historinë e vërtetë të tre djemve.

Luajtën[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Qué fue de los actores de 'Pasión de Gavilanes'" (në spanjisht). Periódico Qué. Marrë më 24 mars 2015.
  2. ^ Triana Alonso. "PASIÓN DE GAVILANES: ¿QUÉ FUE DE MICHEL BROWN, JUAN ALFONSO BAPTISTA Y MARIO CIMARRO?" (në spanjisht). ellookdelasfamosas.es. Marrë më 24 mars 2015.