Patrick M'Boma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Patrick M'Boma
Të dhënat personale
Emri i plotëPatrick M'Boma
Data e lindjes (1970-11-15) 15 Nëntor, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesDouala, Kameruni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990-1996Paris Saint-Germain
1992-1994Châteauroux
1995-1996Metz
1997-1998Gamba Osaka
1998-2000Cagliari
2000-2001Parma
2002Sunderland
2002Al-Ittihad
2003-2004Tokyo Verdy
2004-2005Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
1995–2004Flag of Cameroon.svg Kameruni57(33)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Patrick M'Boma (lindur më 15 Nëntor 1970) është një ish-futbollist kamerunas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kamerunas ka luajtur 57 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Cameroon.svg Kameruni
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 1 1
1997 10 6
1998 8 1
1999 4 3
2000 9 9
2001 9 4
2002 10 5
2003 1 0
2004 4 4
Gjithsej 57 33

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]