Paulo Roberto Falcão

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paulo Roberto Falcão
Të dhënat personale
Emri i plotëPaulo Roberto Falcão
Data e lindjes (1953-10-16) 16 Tetor, 1953 (67 vjeç)
Vendi i lindjesAbelardo Luz, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1972–1980Internacional158(22)
1980–1985A.S. Roma107(22)
1985–1986São Paulo10(0)
Ekipi kombëtar
1976–1986Flag of Brazil.svg Brazili28(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Paulo Roberto Falcão (lindur më 16 Tetor 1953) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 28 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1976 5 1
1977 4 0
1978 0 0
1979 5 1
1980 0 0
1981 0 0
1982 7 4
1983 0 0
1984 0 0
1985 0 0
1986 7 0
Gjithsej 28 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]