Pauvres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pauvres
Komunë
noform
Pamje nga Pauvres
Stema_figura
Vendndodhja
Pauvres is located in Franca
Pauvres
Pauvres
49°24′39″V 4°29′31″L / 49.410833333333°V 4.4919444444444°L / 49.410833333333; 4.4919444444444Koordinatat: 49°24′39″V 4°29′31″L / 49.410833333333°V 4.4919444444444°L / 49.410833333333; 4.4919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.64 km2
Popullsia 187 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08338


Pauvres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Pauvres ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 12.64 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pauvres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale