Peci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Peci është mbiemri i personave[1][2] në vijim:

  • Blerim Peci – (1973–), aktor shqiptar nga Kosova
  • Edona Peci – (1986–), politologe, gazetare shqiptare nga Kosova
  • Naser Peci – (19??–), juriste shqiptare nga Kosova
  • Sotir Peci – (1873–1932), botues, publicist, nëpunës dhe ministër shqiptar
  • Xhevdet Peci – (19??–), boksier shqiptar

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Peci Surname Distribution". forebears.io. Marrë më 25 gusht 2017. Approximately 4,212 people bear this surname. Most prevalent in: Albania. Highest density in: Albania. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Statistics and meaning of name Peci". namespedia.com. Marrë më 25 gusht 2017. Peci first name was found 15 times in 7 different countries. Surname Peci is used at least 713 times in at least 22 countries. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)