Pedro Rocha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pedro Rocha
Të dhënat vetjake
Emri i plotëPedro Rocha
Datëlindja(3-12-1942)dhjetor 1942, 3 invalid day
VendlindjaSalto, Uruguaji
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1959–1970Peñarol
1970–1977São Paulo
1978Palmeiras
1979Coritiba
1979Bangu
1979–1980Neza
1980Monterrey
Karriera ndërkombëtare
1961–1974 Uruguai54(17)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Pedro Rocha (3 Dhjetor 1942 - 2 Dhjetor 2013) ishte një ish-futbollist uruguajian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin uruguajian ka luajtur 54 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Uruguai
Vite Ndeshje Gola
1961 1 0
1962 6 0
1963 2 0
1964 0 0
1965 9 5
1966 7 1
1967 10 8
1968 8 1
1969 5 1
1970 3 1
1971 0 0
1972 0 0
1973 0 0
1974 3 0
Gjithsej 54 17

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]