Pelican, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pelican, Alaska
Anglisht : Pelican
qytet
Vendndodhja
Pelican, Alaska is located in SHBA Alaska
Pelican, Alaska
Pelican, Alaska

Koordinatat: 57°57′30″V 136°13′27″P / 57.95833°V 136.22417°P / 57.95833; -136.22417

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Hoonah-Angoon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.8 km2
 •  tokësore 1.5 km2
 •  ujore 0.3 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 131 banorë (2007)
Dendësia 108.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi October 3, 1943
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99832
Prefiksi 907
Koordinatat 57° 57′ 30″ Veri

136° 13′ 27″ Perëndim

Pelican, Alaska (Pelican) është një qytet në qarkun Hoonah-Angoonshtetit federal Alaska, SHBA. Në Pelican, Alaska jetojnë 131 banorë (2007)[1], dhe dendësia e popullisë është 108.3 banor/km2 (280.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.8 km2 (0.7 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 66 m (217 ft).

Historia[redakto | përpunoni burim]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Pelican, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale