Perthes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perthes
Komunë
noform
Pamje nga Perthes
Vendndodhja
Perthes is located in Franca
Perthes
Perthes
49°26′58″V 4°21′02″L / 49.449444444444°V 4.3505555555556°L / 49.449444444444; 4.3505555555556Koordinatat: 49°26′58″V 4°21′02″L / 49.449444444444°V 4.3505555555556°L / 49.449444444444; 4.3505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.41 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 301 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08339


Perthes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Perthes ka një popullsi prej 301 banorë dhe sipërfaqe 23.41 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Perthes (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale