Petër Stojanov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Petar Stoyanov)

Petar Stojanow bullgarisht: Петър Стефанов (i lindur më 25 maj 1952Plodiv) Jurist dhe politikan bullgar, deputet i Asamblesë Kombëtare për mandatet 37 dhe 40, President i Republikës së Bullgarisë në 1997-2002, Kryetar i Bashkimit të Forcave Demokratike (DS) nga 2005 deri në 2007.

Flickr - europeanpeoplesparty - EPP Congress Rome 2006 (48).jpg