Pierre Littbarski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierre Littbarski
Të dhënat personale
Emri i plotëPierre Littbarski
Data e lindjes (1960-04-16) 16 Prill, 1960 (61 vjeç)
Vendi i lindjesBerlin, Gjermania
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978-1986Köln
1986-1987RC Paris
1987-1993Köln
1993-1994JEF United Ichihara
1996-1997Brummell Sendai
Ekipi kombëtar
1981–1990Gjermania73(18)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pierre Littbarski (lindur më 16 Prill 1960) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 73 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1981 2 3
1982 15 5
1983 8 0
1984 3 0
1985 10 4
1986 7 0
1987 6 3
1988 8 0
1989 4 2
1990 10 1
Gjithsej 73 18

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]