Pieter Huistra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pieter Huistra
Të dhënat personale
Emri i plotëPieter Huistra
Data e lindjes (1967-01-18) 18 Janar, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesWymbritseradiel, Holanda
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984-1986Groningen
1986-1987Veendam
1987-1990Twente
1990-1994Rangers
1995-1996Sanfrecce Hiroshima
1997Groningen
1997-2000Lierse
2000-2001Roosendaal
Ekipi kombëtar
1988–1991Flag of the Netherlands.svg Holanda8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pieter Huistra (lindur më 18 Janar 1967) është një ish-futbollist hollandez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin hollandez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Netherlands.svg Holanda
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
1989 4 0
1990 0 0
1991 3 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]