Pinós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pinós
Komunë
noform
Pinós's town hall
Stema_figuraBandera de Pinós.svg
Vendndodhja
Pinós is located in Spanjë
Pinós
Pinós

Koordinatat: 41°49′43″V 1°32′35″L / 41.82861°V 1.54306°L / 41.82861; 1.54306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 104.3 km2
Lartësia 823 m (m.n.d.)
Popullsia 296 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pinosenc, pinosenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25287
Koordinatat 41° 49′ 43″ Veri

1° 32′ 35″ Lindje

Faqja Zyrtare pinos.ddl.net


Pinós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Pinós ka 296 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 104.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]