Pisha e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pisha e Madhe
Shteti Kosova Kosova
Rajoni Prizren
Sipërfaqja 35 ha
Krijimi 1960

Pisha e Madhe është një rezervat strikt i natyrës, i shpallur në vitin 1960, dhe gjendet në juglindje të malit Koxha Ballkan, në rajonin e Prizrenit, Kosovë.[1] Pisha e Madhe ka sipërfaqe prej 35 ha.[1]

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "RAPORT PËR GJENDJEN E NATYRËS 2010 - 2014" (PDF). ammk-rks.net. Prishtinë: MINISTRIA E MJEDISIT DHE PLANIFIKIMIT HAPESINOR. 2015. Marrë më 1 qershor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)