Plenty (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Plenty (kthjellim).
Plenty
—  qytet  —
Plenty is located in Kanadaja
Plenty
Plenty
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 13
Komuna Winslow
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°48′04″V 108°50′17″P / 51.801°V 108.838°P / 51.801; -108.838 (Plenty)Koordinatat: 51°48′04″V 108°50′17″P / 51.801°V 108.838°P / 51.801; -108.838 (Plenty)
Sipërfaqja 0,65 km2
Popullsia 131"Census Profile - Plent. Village", Marrë më 20-02-2.012,  Unknown parameter |lingua= ignored (|language= suggested) (help); Check date values in: |access-date= (help) banorë 2011
Dendësia Gabim shprehjeje: Fjalë e panjohur: cite banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Prefiksi 306
Kodi Postar S0L 2R0

Plenty është një qytetDivizioni Nr. 13, provinca Saskatchewan, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 0.65 km² dhe popullsi 131"Census Profile - Plent, Village". Marrë më 20-02-2012.  Unknown parameter |lingua= ignored (|language= suggested) (help); Check date values in: |access-date= (help) banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Plenty – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan