Poilcourt-Sydney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poilcourt-Sydney
Komunë
noform
Pamje nga Poilcourt-Sydney
Stema_figura
Vendndodhja
Poilcourt-Sydney is located in Franca
Poilcourt-Sydney
Poilcourt-Sydney
49°25′22″V 4°06′06″L / 49.422777777778°V 4.1016666666667°L / 49.422777777778; 4.1016666666667Koordinatat: 49°25′22″V 4°06′06″L / 49.422777777778°V 4.1016666666667°L / 49.422777777778; 4.1016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.88 km2
Popullsia 182 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08340


Poilcourt-Sydney është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Poilcourt-Sydney ka një popullsi prej 182 banorë dhe sipërfaqe 7.88 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Poilcourt-Sydney – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale