Poix-Terron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poix-Terron
Komunë
noform
Pamje nga Poix-Terron
Stema_figura
Vendndodhja
Poix-Terron is located in Franca
Poix-Terron
Poix-Terron
49°38′56″V 4°38′24″L / 49.648888888889°V 4.64°L / 49.648888888889; 4.64Koordinatat: 49°38′56″V 4°38′24″L / 49.648888888889°V 4.64°L / 49.648888888889; 4.64
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.26 km2
Popullsia 822 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08341


Poix-Terron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Poix-Terron ka një popullsi prej 822 banorë dhe sipërfaqe 14.26 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Poix-Terron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale