Poligloti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Poliglot (prej greqishtes "poly" = shumë dhe "glotta" = Gjuhë (organi), Gjuha) quhet një person, që flet shumë gjuha të huaj.

Poliglot të njohur[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]