Pontifícia Universidade Católica de Minas Gerais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
PUC-MG

Pontifícia Universidade Católica de Minas Gerais-s është një nga universitetet më të vjetra dhe më me emër në Brazili, i themeluar në vitin 1958. Ndodhet në Belo Horizonte të Minas Gerais.[1]

Cefet-MG ndodhet në zemër të Belo Horizonte-it dhe është afër 716 km larg Brasília-ut. Pranimi në Cefet-MG është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 63528 studente undergraduate dhe 1209 master.[2]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ pucminas.br, PUC Minas em números
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 6 tetor 2014. Marrë më 7 tetor 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]