Popovaça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popovača
—  Qytet  —
Popovača is located in Kroacia
Popovača
Popovača
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Sisak-Moslavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.57°0′0″V 16.63°0′0″L / 45.57000°V 16.63000°L / 45.57000; 16.63000 (Popovača)Koordinatat: 45.57°0′0″V 16.63°0′0″L / 45.57000°V 16.63000°L / 45.57000; 16.63000 (Popovača)
Popullsia 4.228 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Popovača (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Sisak-MoslavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4228 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4238 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4312 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.24%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Sisak-Moslavina