Port Heiden, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Port Heiden, Alaska
Anglisht : Port Heiden
qytet
Vendndodhja
Port Heiden, Alaska is located in SHBA Alaska
Port Heiden, Alaska
Port Heiden, Alaska

Koordinatat: 56°56′56″V 158°39′21″P / 56.94889°V 158.65583°P / 56.94889; -158.65583

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Lake and Peninsula
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 133 km2
 •  tokësore 131.3 km2
 •  ujore 1.7 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 102 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi November 20, 1972[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99549
Prefiksi 907
Koordinatat 56° 56′ 56″ Veri

158° 39′ 21″ Perëndim

Port Heiden, Alaska (Port Heiden) është një qytet në qarkun Lake and Peninsulashtetit federal Alaska, SHBA. Në Port Heiden, Alaska jetojnë 102 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 133 km2 (51.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 29 m (95 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 67. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Port Heiden, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale