Posta e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Posta e Kosovës është kompania përgjegjëse për shërbimin postarKosovë. Është një filial i PTK -së, ofruesi më i madh i telekomunikacionit në Kosovë. Kompania u themelua më 21 dhjetor 1959 në Prishtinë dhe fillimisht quhej Post, Telefon dhe Telegraf - PTT.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]