Pouru-Saint-Remy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pouru-Saint-Remy
Komunë
noform
Pamje nga Pouru-Saint-Remy
Stema_figura
Vendndodhja
Pouru-Saint-Remy is located in Franca
Pouru-Saint-Remy
Pouru-Saint-Remy
49°40′45″V 5°05′01″L / 49.679166666667°V 5.0836111111111°L / 49.679166666667; 5.0836111111111Koordinatat: 49°40′45″V 5°05′01″L / 49.679166666667°V 5.0836111111111°L / 49.679166666667; 5.0836111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.19 km2
Popullsia 1205 banorë
Dendësia 118 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08343


Pouru-Saint-Remy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Pouru-Saint-Remy ka një popullsi prej 1205 banorë dhe sipërfaqe 10.19 km², me një dendësi prej 118 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pouru-Saint-Remy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale