Prelog

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prelog
—  Qytet  —
Pamje nga Prelog

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.34°0′0″V 16.62°0′0″L / 46.34000°V 16.62000°L / 46.34000; 16.62000 (Prelog)Koordinatat: 46.34°0′0″V 16.62°0′0″L / 46.34000°V 16.62000°L / 46.34000; 16.62000 (Prelog)
Popullsia 4.335 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Prelog is located in Kroacia
Prelog
Prelog

Prelog (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4335 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4333 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4288 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.05%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Prelog – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Međimurje