Preseka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Preseka
Fshat
Vendndodhja
Preseka is located in Maqedonia e Veriut
Preseka
Preseka
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Koçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 990 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2302
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 59′ 02″ Veri

22° 31′ 30″ Lindje

Popullsia 68 banorë (2002)

Presekë, (maqedonisht: Пресека/Preseka është fshat në komunën e KoçanitMaqedoni.