Prez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Prez
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiArdennes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Prez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Prez ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 12.4 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale