Pribaçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pribaçeva
Fshat
Vendndodhja
Pribaçeva is located in Maqedonia e Veriut
Pribaçeva
Pribaçeva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Koçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 331 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2303
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 53′ 14″ Veri

22° 26′ 33″ Lindje

Popullsia 388 banorë (2002)

Pribaçeva është fshat në komunën e Koçanit, Maqedoni.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]