Pribislavec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Pribislavec
—  Qytet  —
Pamje nga Pribislavec
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.39°0′0″V 16.48°0′0″L / 46.39000°V 16.48000°L / 46.39000; 16.48000 (Pribislavec)Koordinatat: 46.39°0′0″V 16.48°0′0″L / 46.39000°V 16.48000°L / 46.39000; 16.48000 (Pribislavec)
Popullsia 3.134 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Pribislavec is located in Kroacia
Pribislavec
Pribislavec

Pribislavec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3134 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3118 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2929 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.51%[2].

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Međimurje