Primavera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Primavera (nen titullin "Lule Portokalli") është telenovele venezuelase e transmetuar në vitet 1987-1988 e cila ishte vepër e shkruar nga Delia Fiallo, kurse u adaptua në skenarë nga Alberto Gómez, Boris Izaguirre dhe Vivel Nouel. Ajo tregon historine e dashurise midis Giorgios dhe Valentines. Pati gjithsej 221 seri.


Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.