Profeti nga Praga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Profeti nga Praga është roman i shkrimtarit shqiptar Musa Ramadani, i vlerësuar me Çmimin "Kadare" për vitin 2017.[1] I vendosur në Pragën e viteve 60-ta, romani bën fjalë për një ringjallje hipotetike të shkrimtarit Franz Kafka 41 vjet pas vdekjes dhe bredhjet e tij rrugëve të Pragës. [2]

Referencat[redakto | përpunoni burim]