Pua Magasiva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pua Magasiva
Informacione personale
Vendlindja Apia, Samoa
Vendvdekja Wellington, Zelanda e Re
Bashkëshort(ja) Kourtney Magasiva
(2012–2015; 2 fëmij)
Lizz Sadler
(2018–2019; vdekja tij)
Kombësia Zelanda e Re

Pua Magasiva lindi më 10 Gusht, 1980Apia, Samoa dhe vdiq më 11 Maj, 2019Wellington, Zelanda e Re. Ishte një aktor Zelanda e Re, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pua Magasiva – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.