Puig-reig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puig-reig
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Puig-reig is located in Spanjë
Puig-reig
Puig-reig

Koordinatat: 41°58′27″V 1°52′50″L / 41.97417°V 1.88056°L / 41.97417; 1.88056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Antoni Clement i Guitart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.75 km2
Lartësia 455 m (m.n.d.)
Popullsia 4403 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Puig-regenc, puig-regenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 58′ 27″ Veri

1° 52′ 50″ Lindje

Faqja Zyrtare www.puig-reig.cat


Puig-reig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Puig-reig ka 4403 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]