Puilly-et-Charbeaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puilly-et-Charbeaux
Komunë
noform
Pamje nga Puilly-et-Charbeaux
Stema_figura
Vendndodhja
Puilly-et-Charbeaux is located in Franca
Puilly-et-Charbeaux
Puilly-et-Charbeaux
49°37′49″V 5°16′15″L / 49.630277777778°V 5.2708333333333°L / 49.630277777778; 5.2708333333333Koordinatat: 49°37′49″V 5°16′15″L / 49.630277777778°V 5.2708333333333°L / 49.630277777778; 5.2708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.29 km2
Popullsia 260 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08347


Puilly-et-Charbeaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Puilly-et-Charbeaux ka një popullsi prej 260 banorë dhe sipërfaqe 18.29 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Puilly-et-Charbeaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale