Jump to content

Puiseux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Puiseux
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiArdennes
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Puiseux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Puiseux ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 3.41 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puiseux (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale