Pujalt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pujalt
Komunë
Vendndodhja
Pujalt is located in Spanjë
Pujalt
Pujalt

Koordinatat: 41°43′6″V 1°25′18″L / 41.71833°V 1.42167°L / 41.71833; 1.42167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 6″ Veri

1° 25′ 18″ Lindje


Pujalt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pujalt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale