Pulkkilanharju

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rruga në Pulkkilanharju

Pulkkilanharju është një kreshtë në rajonin Päijänne Tavastia, në jug të Finlandës, 130 km në veri të kryeqytetit, Helsinki.

Zona ka klimë subpolare.[1] Temperatura mesatare gjatë vitit është 2 °C. Muaji më i nxehtë është gushti, ku temperatura mesatare është 16 °C dhe muaji më i ftohtë është janari, ku temperatura mesatare është -12 °C.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).
  2. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).