Putten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Putten (kthjellim).


Putten
—  komuna  —
stema_figuraPutten vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Putten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°15′V 5°36′L / 52.25°V 5.6°L / 52.25; 5.6 (Putten)Koordinatat: 52°15′V 5°36′L / 52.25°V 5.6°L / 52.25; 5.6 (Putten)
Sipërfaqja 87,45 km2
Popullsia 23.610 banorë 2010
Dendësia 269,98 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0341
Kodi Postar 3880-3882
Kodi statistikor 0273
Putten is located in Hollandë
Putten
Putten
Putten – harta_foto
www.putten.nl

Putten është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 87.45 km² dhe popullsi 23610 banorë[1]. Putten është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland