PyEphem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

PyEphem është një bibliotekë që implementojë algoritme astronomike për gjuhën e programimit Python. Ajo është e lirë nën LGPL. [1] Biblioteka është e shkruar në Python dhe C, duke përdorur kodin e XEphem me leje për llogaritjen pozitat e organeve.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "[[Python Package Index]] pyephem 3.7.3.4". Marrë më 12 gusht 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]