Qarku Étampes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°25′49″V 2°09′13″L / 48.43027778°V 2.15361111°L / 48.43027778; 2.15361111

Qarku Étampes
Frëngjisht : Arrondissement d'Étampes
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Essonne
Kryeqyteti Étampes
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 911


Qarku Étampes është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Essonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]