Qarku Évry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°37′39″V 2°26′29″L / 48.6275°V 2.44138889°L / 48.6275; 2.44138889

Qarku Évry
Frëngjisht : Arrondissement d'Évry
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Essonne
Kryeqyteti Évry
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 912


Qarku Évry është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Essonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]