Qarku Aix-en-Provence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Qarku Aix-en-Provence
Arrondissement d'Aix-en-Provence

Qarku Aix-en-Provence është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bouches-du-Rhône.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]