Qarku Albi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°56′00″V 2°08′00″L / 43.93333333°V 2.13333333°L / 43.93333333; 2.13333333

Qarku Albi
Frëngjisht : Arrondissement d'Albi
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Tarn
Kryeqyteti Albi
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Albi është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Tarn.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]